BDDK bazı bankalara döviz soruşturması başlattı

BDDK, bazı bankalar hakkında müşterilerini döviz alımına yönlendirdikleri iddiasıyla soruşturma başlatıldığını açıkladı. Kurum, JP Morgan hakkında da inceleme başlatıldığını duyurdu.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bazı bankaların müşterilerini yanıltıcı ve manipülatif şekilde döviz alımına yönlendirdikleri iddiasıyla soruşturma başlattı.

 Kurumdan yapılan açıklamada "Son dönemde bazı bankaların müşterilerini döviz piyasalarına ilişkin olarak yanıltıcı ve manipülatif bir şekilde döviz alımına yönlendirdiklerine dair kurumumuza yoğun şikayetler ulaşmıştır. Konu hakkında kurumumuzca inceleme ve soruşturma başlatılmış olup ilgililer hakkında gerekli idari ve hukuki süreçler yürütülecektir. İletilecek tüm bilgi ve şikayetler kurumumuzca yakından takip edilip değerlendirilecektir" denildi.

 'JP MORGAN DA İNCELENİYOR'


Kurumdan yapılan diğer açıklamadaysa JP Morgan hakkında da inceleme başlatıldığı belirtildi. 

Açıklamada, şöyle denildi:

"22 Mart 2019 tarihinde JP Morgan tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı ve manipülatif içeriği sebebiyle finansal piyasalarda oynaklığa ve özellikle ülkemiz bankalarının itibar ve değer kaybına yol açtığı hususunda kurumumuza iletilen yoğun şikayetler kapsamında adı geçen kurum hakkında inceleme başlatılmış olup, gerekli idari ve hukuki süreç yürütülecektir."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ