Bakan Koca: Koronavirüs tüm ülkede tekrar tırmanışa geçti

Bursa’da valilik binasında koronavirüsün seyrine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Koca, “Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır" dedi.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa’da valilik binasında koronavirüe salgının seyrine ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, “Bursa şu an salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır” dedi.

Koca, açıklamasına şöyle devam etti: “Bursa şu an salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Bursa, eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır. Eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır.83 milyonun kalbi İstanbul’a da seslenmek istiyorum. İstanbul’da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40’ına ulaşmış durumda.”


“Halkımızdan rica ediyorum sağlık çalışanlarımızın gösterdiği çabayı sizler de tedbirlere uymak için gösterin. Tedbirlerden daha güçlü silahımız yok.

Burada kazanacağımız başarı Bursa ile sınırlı kalmayacak tüm ülkeyi olumlu etkileyecektir. Şimdiden dikkat çekmek istiyorum. Koronavirüs salgını tüm ülkede tekrar tırmanışa geçmiş durumdadır. Salgın bize şunu öğretti ki; virüsün yayılması daha fazla insanın hasta olması değil tüm hayatın sekteye uğramasıdır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ