Almanya'da Ziraat Bankası hesaplarına inceleme

Almanya’da Ziraat Bankası’nın tüm şubeleri için inceleme başlatıldı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Almanya Maliye Bakanlığı, bazı kişilerin hesaplarıyla ilgili bilgi ve belge talebiyle Ziraat Bankası'nın Almanya birimine başvurdu.


 
Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada, Almanya Maliye Bakanlığı’nın, bazı kişilerle ilgili yaptığı vergi incelemesi kapsamında, bankanın Almanya'da bulunan iştiraki Ziraat Bank International AG kanalıyla ilgili kişilerin finansal işlem yapıp yapmadığı konusunda Ziraat Bank International AG’den bilgi ve belge talebinde bulunduğu kaydedildi.


Almanya Maliye Bakanlığı’nın talebinin 9 Ekim’de olduğu dile getirilen açıklamada, “Kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası tüm yasal düzenleme ve süreçlere uygun çalışan, yerel ve bağımsız otoritelerin tüm denetimlere tabi olan Ziraat Bank International AG'nin tüzel kişiliğine karşı başlatılmış herhangi bir inceleme söz konusu değildir” ifadelerine yer veriliyor.

Oda TV'nin geçtiği haberde , incelemenin nedenine ilişkin olarak Alman vatandaşı olan çoğu Türk kökenli hesabın bildirimlerinin Alman Maliyesi'nde bilgilerinin eksik görüldüğü iddiası öne sürülüyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ