Albayrak: Döviz kuru benim için önemli değil, oraya hiç bakmıyorum

Yeni Ekonomik Programı açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, toplantı sonrası döviz kurlarını soran gazetecilere “Kur benim için hiç önemli değil, oraya bakmıyorum” cevabı verdi.


Yeni Ekonomik Programı adını verdiği üç yıllık ‘yol haritasını’ açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı toplantı öncesi, “Döviz kuru benim için önemli değil, oraya hiç bakmıyorum” dedi.

“ORAYA BAKMIYORUM”


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, toplantı sonrası döviz kurlarındaki durumu soran gazetecilere, “Kur benim için hiç önemli değil, oraya bakmıyorum” yanıtını verdi.

DÜNYA GAZETESİ YAZARI AKTARDI

NTV yayınına katılan Dünya Gazetesi yazarı ve yönetim kurulu başkanı Hakan Güldağ, Albayrak’a toplantı çıkışında döviz kurlarındaki durumu sorduğunu aktardı. Güldağ, Albayrak’ın “Kur benim için hiç önemli değil, hiç oraya bakmıyorum. Sanayimiz güçlü. Oraya hiç bakmıyorum. Kur artık bizim elimizde” dediği bilgisini verdi.

DÖVİZ ZİRVEDE

Yeni Ekonomik Programı’nın açıklamasından önce dolar ve euro yeni tarihi zirveler  görmüştü. Bu çerçevede dolar 7.8542 TL’ye kadar yükselirken, euro ise 9.1677 TL seviyesine çıktı. Çift hanelere gelen sterlin 10.1059 TL ile zirve yaptı.

Dolar toplantının yapıldığı dakikalarda 7.84 TL, euro 9.16 TL, sterlin ise 10.10 TL’nin üzerinde işlem görüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ