850'den fazla şirkete kayyım atandı

Başbakan Yardımcısı Canikli, Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel soykırım kapsamında bu güne kadar 850'den fazla şirkete kayyım atandığını açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bir restoranda muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, il genelindeki Eğribel Tüneli, Güney Çevre Yolu, hastaneler gibi  yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Nurettin Canikli eşkiya gibi çöktükleri şirketleri sanki zarar ediyor veya batıyormuş da atanan kayyımlar sayesinde kurtulmuş gibi anlattı.

Nurettin Canikli şunlatı kaydetti:


"Hemen müdahale ettik biliyorsunuz F..ö ile mücadele çerçevesinde yargı tarafından bir operasyon yapıldı, bir işlem tesis edildi. Eğer kendi başına bırakmış olsaydık sadece burada değil Türkiye'de de kayyum atanan firmaların önemli bir bölümü bugün batmıştı, çok açık söylüyorum. Çünkü şu an itibariyle 850'den fazla şirkete bu kapsamda kayyum atanmış durumda. Yani eğer kendi haline, kendi başına kayyum kuralları çerçevesinde bırakmış olsaydık büyük çoğunluğu şu anda üretim yapmıyor hale gelirdi, işçilerini çıkarmış olurdu, piyasadan çekilmiş olurdu. Hiçbir tanesi batmadı, bakın hiçbir tanesi aldığımız tedbirlerle. Onlardan bir tanesi de Akın Çorap."
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ