‘590 bin ailenin doğalgazı, 123 bin ailenin elektriği kesik’

Bakanlığın resmi rakamlarına göre 590 bin ailenin doğalgazı, 123 bin ailenin elektriği kesik.


İktidarın halkın gerçek gündeminden uzakta yapay gündem yaratma peşinde olduğunu söyleyen CHP Milletvekili Aydın, "Hükümetin bir an önce halkın gündemine dönüp bunlara çözüm üretmesini talep ediyoruz" dedi.
CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e faturalarla ilgili soru önergesi verdi. Aydın elektrik faturalarındaki TRT payının kaldırılması, Türkiye genelinde kaç abonenin elektriğinin borcundan dolayı kesik olduğu gibi bilgilerin açıklanmasını istedi.


‘123 BİN AİLENİN ELEKTRİĞİ, 590 BİN AİLENİN DOĞALGAZI KESİK’ 

Bakanlıktan gelen yanıtı değerlendiren Erkan Aydın, “Türkiye genelinde 123 bin aile elektrik borcunu ödeyememiş, Bursa da ise 23 bin 500 ailenin borcundan dolayı elektriği kesilmişti. Dün ise doğalgaz ile ilgili sorduğumuz sorunun cevabı geldi. Türkiye genelinde 590 bin aile, Bursa’da ise 34.000 ailenin doğalgazı kesik” dedi.

‘HÜKÜMET, YAPAY GÜNDEM YARATIYOR’ 

Gelen yanıtlar üzerinden hükümete seslenen Erkan Aydın şöyle konuştu: “Önümüz kış. Haydi yaz aylarında çok sorun değildi. Gündemde evin elektriği, doğalgazı var. Ancak hükümetin gündemindeyse Suriye var. İnsanları gerçek gündemden saptıracak suni gündem yaratma çabaları var. Buradan yetkilileri uyarıyoruz. Pandemi şartları zaten ağır. Bunun üzerine elektik borcu, doğalgaz borcu eklendiğinde insanlar gerçekten geçinemiyor. Aileler üşüyor. Evin ışıkları kesiliyor. Hükümetin bir an önce halkın gündeminde dönüp bunlara çözüm üretmesini talep ediyor ve konunun takipçisi olacağımızı söylüyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ