22 ülkeye ihracat yapan yarım asırlık Boldera Mobilya konkordato istedi

Yarım asırlık bir tarihe sahip olan ve 22 ülkeye ihracat yapan Kayserili Boldera Mobilya, yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle konkordato talep etti. Şirketin ürünleri Türkiye genelinde 300 bayide satılıyor.


Mahkeme, konkordato talep eden Kayserili Boldera Mobilya’ya 3 ay mühlet verdi, komiser ataması yaptı. Şirketin ürünleri Türkiye genelinde 300 bayide satılıyor.

44 yıllık bir geçmişe sahip olan, 22 ülkeye ihracat yapan Boldera Mobilya, yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle Kayseri 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurarak konkordato talep etti.


Mahkeme, talebi karara bağlamak için 10 Temmuz 2019 tarihinden itibaren 3 aylık süre vererek şirkete 3 kişilik geçici konkordato komiser heyeti atadı. Konkordato talebi ile ilgili karar 30 Eylül 2019’da verilecek.

Şirketin Kayseri’deki fabrikasında temmuz ayında 200 işçinin işlerine son verileceği söylentisi çıkmıştı. İşçiler, Boldera’da yaşanan sürece ilişkin, “Kapanırsa 200’ün üzerinde kişi işsiz kalacak. Kapanacağı konuşuluyor. İflas gerçekten mi, yoksa patronun aldatmacası mı bilemiyoruz. Ama durum kötü” ifadelerini kullanmıştı.

44 YILLIK FİRMA 22 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

İlkesi “Kalite Kontrol Edilmez, Kalite Üretilir” olan Boldera Mobilya 1975 yılında kuruldu. 22 ülkeye ihracat yapan firma, Türkiye genelinde de 2 bölge bayi, 1 bölge müdürlüğü ve 300 tali bayi ile satış yapıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ