13 kişilik iş için 6 bin kişi başvurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Medya AŞ’nin 13 kişilik iş ilanına kısa sürede 6 bin kişi başvurdu. Belediye yoğun talep sonrası “süre doldu” açıklaması yapmak zorunda kaldı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Medya AŞ’nin yayınladığı iş ilanına binlerce kişi başvurdu. Belediye başvuru süresi doldu açıklaması yapmak zorunda kaldı.

ÖZEL VASIF GEREKTİRİYOR


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Medya AŞ, kameraman, yazar, haber editörü gibi özel vasıf gerektiren alanlar için iş ilanı açtı. Ayrıca yabancı dil başta olmak üzere bilgisayar programlarında deneyim de istenen iş ilanındaki 13 kişilik alım kadrosuna 6 bin kişinin başvurması İBB’yi açıklama yapmak zorunda bıraktı. Kurumun sitesinden iş ilanına gösterilen yoğun başvuru için teşekkür edilirken, “Başvuru süremiz dolmuştur. Yapacağımız değerlendirme sonucu, Ekim ayı itibarıyla tarafınıza olumlu/olumsuz geri dönüşlerimiz yapılacaktır” denildi.

13 KİŞİ İÇİN 6 BİN BAŞVURU ÜZÜCÜ

İş ilanıyla ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da başvuru sayısının çok fazla olduğunu belirterek, “6 bine yakın başvuru oldu. Aralarından 13 arkadaşı göreve davet edeceğiz. Bu sadece İstanbul’daki değil, bütün Türkiye’deki işsizliğin geldiği son noktayı tarifliyor. 13 kişilik yer için 6 bin başvuru sayısı çok büyük. Burada çok sıkı bir denetim ve analizle işe en uygun insanları almaya çalışacağız. tümüyle hassas davranacağız. 13 kişi için 6 bin başvuru üzücü aslında.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ