Ziyaret edilen dekan siyasi ancak 'evet' kampanyası yürüten rektörler değil!

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı'nı siyasi bahanesiyle görevden alıp geçen sene 'evet' kampanyası yürüten rektörlere dokunmaması eleştirildi.
YÖK Başkanı Yekta Saraç, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi kabul ettiği için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı’nın görevden alınmasına ilişkin ‘Dekanı severim. Cerrahpaşa ziyaretinde siyasi bir durum söz konusu orası bir fakülte bahçesi.” açıklaması dikkat çekti. Fakat aynı YÖK Başkanı bir yıl önceki referandum sosyal medya aracılığı ile ‘evet’ kullanacağını ilan eden üniversite rektörlerinie herhangi bir yaptırım uygulamaması dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıl yapılan 16 Nisan Referandumu öncesi maaşını devletten alan ve kamu görevi yapmakta olan Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Cavit Bircan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Nigar Demircan Çakar, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ağar Akça çektikleri videolar ile ‘evet’ kampanyasına destek vermişlerdi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ