Yüz yüze eğitimde yeni dönem 12 Ekim'de başlıyor

Kapsamı genişletilen yüz yüze eğitim 12 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yüz yüze eğitime ilişkin alınan kararların ardından yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihi duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Selçuk, "Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz" dedi.
 

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişte alınan yeni kararlara ilişkin yarın (6 Ekim) saat 11.00'de basın açıklaması yapacak.

NE OLMUŞTU?

Kabine toplantısının ardından yüz yüze eğitime ilişkin alınan kararı açıklayan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletileceğini bildirmişti. Buna göre, 2. 3. 4. 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilecek.

Açıklamasında, "Özel Eğitim Okulları ile İl Hıfzısıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel yok" ifadelerini kullanan Erdoğan, "İlköğretim 2-3-4 orta öğretim 8-12.sınıf öğrencileri sıkı tedbirler çerçevesinde yüz yüze eğitime başlayacak. Diğer sınıflar ile alakalı kararlar salgının seyrine göre netleşecek" ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ