Uzaktan eğitim öğrencileri zirveye taşıyor!

Kars'ın Kümbet köyünde, bir üniversite öğrencisi ile 4 ilkokul öğrencisinin uzaktan eğitim amacıyla internete erişmek için yaptığı yardım çağrısını CHP'li Barış Yarkadaş duyurdu.

Kars'ın Arpaçay ilçesi Kümbet köyünde şebeke sıkıntısı nedeniyle evlerinden internete erişemeyen 5 öğrenci, çektikleri video ile her gün ders çalışabilmek için 1 kilometre uzaklıktaki tepeye çıkmak zorunda kaldıklarını anlattı. Evlerinden internete erişmek istediklerini söyleyen öğrenciler yardım çağrısında bulundu.

Kümbet köyünde, bir üniversite öğrencisi ile dört ilkokul öğrencisinin yardım çağrısını eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medyadan paylaştı.


Köydeki şebeke sıkıntısı nedeniyle eğitim amacıyla internete erişmek için, 1 kilometre uzaklıktaki bir tepeye çıkmak zorunda kaldıklarını anlatan 5 öğrenci, havaların soğuduğunu, derslere katılmakta zorlandıklarını söyleyerek sıkıntılarının giderilmesini istedi. EBA’ya ve diğer uzaktan eğitim araçlarına erişemediklerini söyleyen öğrenciler, “Biz de şehirdeki öğrencilerle aynı haklara sahip olmak istiyoruz. Köyde yaşadığımız için diğerlerinden eksik kalmak istemiyoruz. Eğitimimizi almak istiyoruz. Eğitimimizi tamamlamak istiyoruz” diyerek yardım çağrısında bulundu.

Yarkadaş, öğrencilerin çağrısını sosyal medya hesabından paylaşırken şöyle dedi: “Bu görüntüler memleketim Kars'tan geldi. Kümbet Köyü'ndeki çocuklar, videoyu izleyen herkese ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sesleniyor. Sayın Selçuk, gördüğünüz üzere, sizin anlattığınız gibi toz pembe bir tablo yok. Çocuklar ne internete girebiliyor ne de derslere katılabiliyor."
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ