Üniversitelerde "kumpas odası"

Dekanlıklar polisle birlikte öğrencilere tuzak kurup gözaltına aldırmaya başladı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde akademisyenlerden sonra öğrencilere yönelik imha politikası başladı. Öğrenciler üniversite yönetiminin kurduğu tuzaklarla polise teslim ediliyor. Gözaltına aldırılan öğrencilerin tamamı başörtülü öğrenciler.

İKNA ODASININ YERİNİ KUMPAS ODASI ALDI
28 Şubat sürecinde öğrencilerin başörtülerini çıkarmaları için ikna odaları kurulmuştu. Ancak günümüzde ikna odalarından beter bir uygulama ortaya çıktı. Üniversite rektörlükleri polisle işbirliği içinde öğrencilere tuzak kurmaya başladı.


Skandal Dumlupınar Üniversitesi’nde yaşanıyor.

Pazartesi günü İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde K.A. isimli öğrenci, fakülte öğrenci işleri tarafından “ders kaydında problem olduğu” söylenerek dekanlığa çağrıldı. Ardından Kamu Yönetimi Bölüm Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Eray Acar’ın da öğrenciyi arayıp “mutlaka gelmelisin” dediği  öğrenildi.  Öğrenci K.A.’nın, Eray Acar’ın odasına gittiğinde içeriye polis girdiği ve öğrenciyi gözaltına aldığı belirtiliyor.

İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde okuyan R.A. isimli öğrenci ise ders sırasında gözaltına alındı. Dersin hocası Mehmet Can Yılmaz’ın öğrencisi R.A.’yı polise teslim ettiği öğrenildi.
Salı günü Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci işlerinden fakültenin öğrencisi B.N. de aynı yöntemle ders kaydında problem var denilerek okula çağrıldı.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrencisi G.Y.’nin de Çarşamba günü aynı uygulamaya maruz kaldığı öğrenci işlerinden Harun Güleç ve Sait Yaman tarafından aranıp öğrenci işlerine çağrıldığı öğrenildi.

ÖĞRENCİLER ARKADAŞLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE KELEPÇELENİYOR
Öğrencilerin arkadaşlarının gözü önünde gözaltına alınmaları nedeniyle psikolojilerinin bozulduğu ve günlerdir gözaltında tutuldukları öğrenildi.

Dumlupınar Üniversitesi’nin İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde telsizli tiplerin dolaştığı, öğrenci olmayan kirli sakallı tiplerin de okul içinde sık sık görüldüğü belirtiliyor.

Binlerce akademisyenin ihracından sonra polis güçlerinin adeta üniversite yönetiminin bir parçası haline döndüğü, akademisyenlerden sonra sıranın öğrencilere yönelik arındırmaya dönüştüğü görülüyor. İlk etapta ise başörtülü kız öğrenciler okul yönetimlerinin polisle birlikte kurduğu tuzakla gözaltına alınmaya başladı.. 

Aktifhaber...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ