Sofuoğlu'nun skandal ifadelerine YÖK Başkanı Saraç'tan ilk tepki

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler ile ilgili kullandığı skandal ifadelere YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan tepki geldi.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerine tepkiler çığ gibi büyüdü.

"İŞLEM BAŞLATILDI"


Sofuoğlu'nun skandal açıklamalarına Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç'tan ilk tepki geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Saraç, "Sakarya Üniversitesindeki bir öğretim üyesinin katıldığı bir televizyon programında üniversitelerimiz hakkında sarf etmiş olduğu ve kamuoyunun haklı olarak büyük tepkisini çeken ifadelere dair üniversitesince işlem başlatılmıştır. Bilindiği üzere akademisyenlerle ilgili disiplin işlemleri kanun gereği ancak üniversiteleri tarafından başlatılabilmekte ve yürütülebilmektedir. Evlatlarımızın okuduğu üniversitelerimizin, zikretmeye bile hicap duyduğumuz mekânlara benzetilmesi ve çok çirkin ifadelerin kullanılması asla kabul edilemez. Bu vesile ile akademik ifade özgürlüğünün yanlış anlaşılmaması ve hocalarımızın milletimizin değerlerine ve hassas olduğu konulara ve kavramlara dair konuşurken son derece dikkatli olmaları gerektiğini belirtmek isteriz" ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ