Şişli'de okullara yılbaşı yasağı: Kültürel değerlere uygun değil!

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okullara gönderilen yazıda, kültürel değerlere uygun olmadığı ve yaşanan terör olayları gerekçesiyle yılbaşı etkinliklerinin yapılmaması istendi
Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara yazı göndererek yılbaşı etkinliklerinin yapılmamasını istedi. Yılbaşı etkinliklerinin, öğrencilerin hediyeleşmesinin “kültürel değerlere uygun olmaması” ve “yaşanan terör olayları” gerekçe olarak gösterildi.

Sendika'da yer alan habere göre, yılbaşı etkinlikleri ile ilgili şikayetlerin olduğunu belirten Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, okullara gönderdiği yazıda şu ifadeleri kullandı:

Yaşanan terör olayları ve kültürel değerlerimize uygun olmaması nedeniyle Müdürlüğümüze intikal eden şikayetler göz önünde bulundurularak, yılbaşı nedeniyle öğrencilerin hediyeleşmesi, şans oyunları, süsleme, çekiliş vb. gibi noel-yılbaşı etkinliklerinin yapılmaması ve herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi hususunda ikinci bir uyarıya mahal vermeden gereğini önemle rica ederim.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ