ÖSYM KPSS'de alenen torpil yaptı!

ÖSYM 2016 KPSS-Lisans branş sıralamalarının güncellendiğini duyurdu. Adayların çoğunluğunun aynı puanla sıralamanın gerisine düşmesi, torpil ihtimalini gündeme getirdi. Adaylar #BranşSıramaDokunmaÖSYM hashtagi açtı.
ÖSYM bugün (13 Aralık) sitesinden yaptığı resmi açıklamada 2016 KPSS-Lisans branş sıralamalarını güncellediğini duyurdu. Söz konusu güncellemeden sonra sıralamalarda önemli değişiklikler olduğu görüldü. Adayların neredeyse tamamı sıralamada gerilere düşerken, aynı puanlarla yapılan dizilimde nasıl böyle bir farkın olduğu ise muamma.

Aynı puanları alan aynı kişilerin yeniden sıralanmasında görülen kaymalar, sınav dışı torpilli aday ihtimalini de gündeme getirdi. Gerekli sayıda atamanın yapılmaması ve mülakat sistemiyle yeterince tepki toplayan ÖSYM’nin bilgi merkezi ise adayların sorularına yanıt vermiyor.

ÖSYM’ye karşı #BranşSıramaDokunmaÖSYM başlığıyla bu akşam saat 20:45’te Twitter’da başlayan ve devam eden eylemden bazı yorumlar ise şöyle:


Şimdi de torpille kpss puanlarını mı değiştirdiniz? Branş sıralamaları nasıl değişiyor anlatın dinliyorum…
BranşSıramaDokunmaÖSYM @OSYMbaskanligi yine güvenip birilerini öne mi aldınız? Bugün buradaki dağlara kar yağdı haberiniz olsun
Torpil yaptırmadım. Oturdum ders çalıştım. Sonuç atanmadım. Bugün 15 kişi daha peydah olmuş vay arkadaş! BranşSıramaDokunmaÖSYM
BranşSıramaDokunma saatlerdir düşünüyoruz mantık bulamıyoruz kimisi 20 kimisi 30 kişi gerilemiş :S @OSYMbaskanligi
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ