Milli Eğitim Bakanı: Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz, soruşturma başlattık

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, ''Velilerden parayı alıp sonra kapatılan riskli özel okullarla ilgili yapılan soruşturma tamamlanmak üzere" ifadesini kullandı.
CNN Türk kanalında Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'un açıklamaları şöyle:

Bu yıl başladığımız özel öğretim kurumlarında bazı standartların getirilmesi konusunda çalışmalar var. Bu okulların açılabilmesinin bir takım mekansal fiziksel şartlarının ötesinde, açan kurumun yetkinliğiyle ilgili ya da sermayesiyle ilgili bazı kriterler getirip bu kriterler doğrultusunda kim okul açmaya yetkindir anlamında bazı standartlar çalışılıyor. Bunun yönetmeliği de bitmek üzere. Binlerce okuldan söz ediyoruz. Bir okulun üzerinden bütün özel okulları yaftalarsak, bu bir gereksiz güvensizlik oluşturur. Ama bu tür bir okul varsa gereğini yapmak ve öğretmenimizi, öğrencimizi mağdur etmemek için tedbirimizi almamız bizim sorumluluğumuz. Biz bu olayında farkındayız. Haftalar önce gelip bu kurumla ilgili gereken işlemler, soruşturmanın yapılması ve riskli olan okullarla ilgili çalışmamız var. Soruşturma başlatıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ