MEB'den yüz yüze eğitim kararı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül'de sadece okul öncesi ve 1. sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını açıkladı. Selçuk, "Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Selçuk açıklamasında, "21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime sadece -hâlihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız" dedi.


"Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler" diyen Selçuk, "Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında uzaktan eğitime de değinen Selçuk, "Uzaktan eğitimde canlı derslere öncelik veriyoruz ve öğrenci ile öğretmene dijital ortamda eş zamanlı ve interaktif ders yapabilme imkânı sağlıyoruz. 1. sınıf öğrencilerimize uzaktan eğitimi sevdirebilmek için de oyun tabanlı dijital içerikler hazırladık" dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ