Erdoğan’ın atadığı rektörler yine tanıdık

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 6 rektör ataması daha yaptı. Atanan rektörlerden ikisi daha önce AKP’den milletvekili aday adayı olmuştu. Bir kişi ise AKP'ye yakınlığıyla bilinen SETA’da eğitim ve sosyal politikalar direktörü olarak görev yapıyor.

Erdoğan, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Bedriye Tunçsiper’i, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğü’ne ise Harun Çiftçi’yi atadı.

2011’de gerçekleşen seçimlerde Balıkesir milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunan Tunçsiper aday gösterilmemişti.


Çiftçi ise 2018 yılında gerçekleşen son genel seçimlerde aday adayı olmuştu. Çiftçi de Tunçsiper gibi aday gösterilmemişti.

SETA DİREKTÖRÜ DE REKTÖR OLDU

Erdoğan İbn Haldun Üniversitesi’ne ise gazetecileri fişleyerek ünlenen SETA’da eğitim ve sosyal politikalar direktörü olarak görev yapan Atilla Arkan’ı atadı.

Arkan aynı zamanda Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde İslam Felsefesi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Erdoğan aynı zamanda ramazan aylarında sahur ve iftar programlarında aldığı yüksek ücretlerle gündem olan Nihat Hatipoğlu’nu da tekrar YÖK üyesi olarak atadı.

Atanan diğer rektörler ise şöyle:

Orhan Uzun- Bartın Üniversitesi

Mutlu Türkmen-Bayburt Üniversitesi

Mehmet Hakkı Alma-Iğdır Üniversitesi
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ