Bakan Selçuk’a, Suudi Arabistan’ın kapattığı 8 Türk okulunu sordu

Eski YÖK Başkanı, Gelecek Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Suudi Arabistan’ın geçtiğimiz günlerde kapattığı 8 Türk okulundaki öğrencilerin durumunu MEB Bakanı Ziya Selçuk’a sordu.

Suudi Arabistan, Nisan ayında ülkedeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı 8 Türk okulunu kapatma kararı almıştı. Daha önce kapatılan Mekke ve Medine’deki okullara ek olarak Riyad Uluslararası Türk Okulu, Cidde Uluslararası Türk Okulu, Tebük Uluslararası Türk Okulu, Dammam Uluslararası Türk Okulu, Taif Uluslararası Türk Okulu, Abha Uluslararası Türk Okulu, Mekke Uluslararası Türk Okulu, Medine Uluslararası Türk Okulu’nun kapatılması kararlaştırılmıştı. Bu okullarda okuyan yüzlerce öğrencinin başka okullara nakledileceği açıklansa da öğrencilerin son durumuna ilişkin net bir bilgi bulunmuyor.

Eski Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı ve Gelecek Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Twitter hesabından Milli Eğitim (MEB) Bakanı Ziya Selçuk’a Suudi Arabistan’ın kapattığı okulların akıbetini sordu.


Özcan paylaşımında, “[email protected] Suudi Arabistan’da daha önce kapatılan 2 okula ek olarak geçtiğimiz günlerde 8 Türk okulu daha kapatıldı. Birçoğu İngilizce veya Arapça bilmeyen yüzlerce Türk öğrencisinin durumu nedir? Bu öğrenciler için Suudluların ne planladığını biliyor musunuz?” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ