Ara tatil 16 Kasım'da başlıyor

Pandemi şartlarında eğitimin verildiği okullarda ara tatil 16 Kasım Pazartesi günü başlayacak. Tatil 1 hafta sürecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmenin merakla beklediği soruya sosyal medya hesabından cevap verdi.

Bakan Selçuk ara tatilin 16 Kasım Pazartesi günü başlayacağını duyurdu.


BAKAN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Bakan Selçuk paylaşımında “Çocuklar beni okulda görür görmez “Hoca’m ara tatil olacak mı? diye soruyorlar. Meraklarını giderelim: Yavrum, ara tatiller hakkınızdır. Elbette olacak. 16 Kasım Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz için bir haftalık ara tatil başlıyor. Şimdiden iyi ve sağlıklı tatiller diliyorum” ifadesini kullandı.

Bakan sosyal medya paylaşımında öğretmenler için ise “16 Kasım Pazartesi itibariyle başlayacağımız ara tatilde, öğretmenlerimiz mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabileceklerdir” dedi.

2020/2021 eğitim-öğretim yılında koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan ve yüz yüze eğitim birlikte uygulanıyor.

Bu kapsamda 21 Eylül’de okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflarla başlayan yüz yüze eğitimin ikinci aşaması 12 Ekim’de ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, ortaokul 8 ve lise 12. sınıflar ile köy okullarında 5, 6 ve 7. sınıflar okullarına kavuşmuştu.

Son olarak 2 Kasım Pazartesi günü başlayan yüz yüze eğitimin üçüncü aşamasında ortaokul 5. sınıf ile lise 9. sınıf öğrencileri de okulda eğitime başladılar.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ