AKP eğitimi bir Nusracı'ya emanet etti

Nusra ile gurur duyduğunu söylüyor, Madımak'ta yananları şehit görmüyor...
Hizmet Hareketi’ne gönül verenlerin dünyanın çeşitli yerlerinde açtıkları okullara el konulup devredilmesi için kurulan Maarif Vakı’na Erdoğan tarafından atanan Mütevelli Heyeti Üyesi Abdülkadir Özel’in “El Nusra ile gurur duyuyorum” dediği ortaya çıktı.
Aynı zamanda Bilal Erdoğan'ın kurduğu Türkiye Gençlik Vakfı'nda (TÜGVA) Bilal Erdoğan'la birlikte Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevini yürüten Abdülkadir Özel, aşırılıkçı hareketlere destek veren bir isim olarak biliniyor.

MADIMAKÇI ZİHNİYET
Abdülkadir Özel, Ankara Hukuk Fakültesi mezunu bir avukat. Refah Partisi ve Saadet Partisi kökenli bir isim. Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı yaptı. Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi’nden ayrılıp HAS Parti’yi kurunca o da bu partiye geçerek Gençlik Kolları Genel Başkanı oldu.


Daha sonra Kurtulmuş’la birlikte AKP’ye geçti. AKP’ye geçtikten sonra Sivas’ta 33 aydının Madımak Oteli’nde yakılarak öldürülmesi ile ilgili tweeti büyük tepki çekti.
Özel, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta yakılarak katledilenlerle, 5 Temmuz 1993’te Erzincan’ın Başbağlar köyünde kurşuna dizilerek öldürülen 33 yurttaşı karşılaştırmaya kalkıştı.

"Bizim Şehidlerimiz Başbağlar’da. Kimsenin inancına sövmediler ve kimseye hakaret etmediler. Evlerinde silahsızken hunharca katledildiler!!!"
— Abdulkadir Özel (@abdulkadirozel) Madımak’ta 33 kişiyi yakanlar da tıpkı Abdülkadir Özel gibi “inançlarına sövüldüğü iddiasıyla” oteli ateşe vermişlerdi.
 
EĞİTİM NUSRA KAFASINA EMANET
Özel’in kurduğu zihni paralellik sadece Madımak’ı yakanlarla değil. Özel, Suriye’de Esad rejimine karşı savaşan gruplardan hiçbirini terörist olarak görmediğini, El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra’yla ayrıca gurur duyduğunu twitter hesabından paylaştı:

Suriye’de Esed/İran/Hizbullah cephesiyle savaşan hiçbir grubu terörist olarak görmüyorum. Nusra Cephesi ile ayrıca gurur duyuyorum zaten.
— Abdulkadir Özel (@abdulkadirozel)


BU ZİHNİYETE ÖĞRENCİLER EMANET EDİLDİ
Nusracı zihniyette birisinin hakkında yasal işlem başlatılması gerekirken, tam tersi oldu. Erdoğan Rejimi, Abdülkadir Özel’i eğitimin gözdesi yaptı. 1 Temmuz 2016’da İpek Üniversitesi’nin bağlı bulunduğu Koza İpek Eğitim Sağlık Hizmet Yardım Vakfı’nın ardından Turgut Özal Üniversitesi’nin bulunduğu Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı’na kayyım atanmasına karar verildi. İki vakıfta görevlendirilen kayyımlardan biri de Abdülkadir Özel’di.

YURT DIŞINA NUSRA ZİHNİYETİ İHRACI
Özel’in yükselişi bununla da bitmedi. Yurt dışında faaliyet gösteren Hizmet okullarına el koyup devredilmesi için AKP tarafından kurulan Maarif Vakfı’nın mütevelli heyetine de Abdülkadir Özel atandı. Üstelik bizzat Erdoğan tarafından. Maarif Vakfı’na seçilecek öğretmenler ve vakfın okullarının müfredatı, yönetimi artık El Nusra ile gurur duyduğunu açıklayan bir zihniyete emanet.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ