Ünlü seri katil Charles Manson öldü

Dünya suç tarihinin en ünlü seri katillerinden Charles Manson, 83 yaşında hayatını kaybetti.
Dünya suç tarihinin en ünlü seri katillerinden Charles Manson, 83 yaşında hayatını kaybetti. Charles Manson, Polonyalı ünlü yönetmen Roman Polanski'nin hamile eşinin de aralarında bulunduğu 9 cinayetten yargılanmış ve 20'nci yüzyılın en sadist seri katili unvanını almıştı.

Dünyanın en ünlü seri katili olarak kabul edilen Charles Manson, bu sabah hayatını kaybetti. Uluslararası ajanslar haberi flaş olarak geçti.

ABD'nin California eyalatinde hapis cezasını çeken ünlü katil, bir süredir hastanede tedavi görüyordu...


Charles Manson kitaplara, filmlere, dizilere ve şarkılara konu olmuş meşhur bir kişilik... 

Yaklaşık 35 kişinin ölümünden sorumlu tutulan Manson, etkisi altına aldığı müritlerine aralarında Roman Polanski’nin 8.5 aylık hamile eşi Sharon Tate’nin de olduğu 5 kişiyi öldürtmüş ve bu sayede dünya çapında ün kazanmıştır.

İÇERİDEYKEN BİLE HAYRANLARI VARDI

Manson, cezaevindeyken 26 yaşındaki bir hayranından evlenme teklifi almıştı. Afton Elaine Burton ile nişanlanmayı kabul eden Manson, yasal izin çıkmasına rağmen son anda evlenmekten vazgeçti...


HAMİLE KADINI KARNINDA BEBEĞİ İLE ÖLDÜRDÜ

Charles Manson kısa sürede neredeyse tüm dünyanın bildiği bir isim olmuştur çünkü aralarında Roman Polanski’nin eşinin de bulunduğu 5 kişinin vahşice öldürülmesinden sorumludur.Manson'ın müritlerinden Susan Atkins, Patricia Krenwinkel ve Leslie Van Houten de idam cezasına çarptırılmıştı.Ve cinayetleri olduğundan daha da korkunç hale getiren gerçek, güzel oyuncu Sharon Tate’in karnında 8.5 aylık bebeği ile birlikte katledilmesi olmuştur.


İMSEYİ ÖLDÜRMEDİ İDDİASI (CULT ÇETESİ)

Manson, 1967'de sorunlu gençlerden oluşan bir çete (Cult çetesi) kurdu. 

Kendilerini 'aile' olarak niteleyen gruptan beş kişi, ilk olarak 9 Ağustos 1969'da ünlü yönetmen Roman Polanski'nin 8,5 aylık hamile eşi Sharon Tate'in de aralarında bulunduğu sekiz kişiyi bıçakla öldürmüştü.

Manson'ın bu cinayetleri bizzat işlemediği azmettirdiği, bu nedenle de idam edilmediği hala ABD hukuk tarihinin çözemediği konuların başında gelir.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ