Trump’tan siber saldırılara karşı sert adım

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD Başkanı Donald Trump’ın siber saldırılara karşı daha sert adımların atılmasını öngören belgeyi imzaladığını açıkladı.
Gazetecilere açıklama yapan Bolton, 15 yıl sonra ilk kez Ulusal Siber Güvenlik Strateji Belgesi’nin Başkan tarafından imzaladığını ifade etti.


“HER GÜN SİBER SALDIRIYA MARUZ KALIYORUZ”

ABD’nin ve müttefiklerinin her gün siber saldırılara maruz kaldığını belirten Bolton, “Kötü niyetli ulus-devlet, terörist aktörler, fikri mülkiyetimizi ve kişisel bilgimizi çalmaya, altyapımıza zarar vermeye ve hatta siber araçların kullanımıyla demokrasimizi zedelemeye çalışmaktadır.”dedi.

ABD’ye karşı siber saldırıda bulunan her ulusa uyarılarda bulunan Bolton, “Amerika interneti icat etti. Amerikalıların hayatına  ve dünyadakilere refah ve üretkenlik getirdi. İlerisi için, güvenli olduğundan emin olmak için daha fazlasını yapmalı ve büyümenin bir motoru olmaya devam etmeliyiz.”şeklinde konuştu.

Beyaz Saray tarafından yayınlanan belgede, ABD’nin kritik alt yapı ve kurumlarının veritabanlarının siber saldırılara karşı güvenliği tahkim edilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ