Trump'ın Londra tweeti kızdırdı

Trump Londra'da bu sabah yapılan saldırıyla ilgili attığı tweet'le May'in tepkisini üstüne çekti. Trump İngiliz polisini eleştirmişti.
ABD Başkanı Donald Trump’ın Londra’daki terör eyleminin ardından Twitter hesabından verdiği mesajlar İngiltere’de başbakan Theresa May’in tepkisine sebep oldu. Trump, saldırıyı gerçekleştiren kişinin İngiliz polisi tarafından izlendiğini iddia ederken, İngiltere Başbakanı Theresa May, Trump’ın devam eden soruşturmayla ilgili bir spekülasyon yapmasının kimseye bir faydasının olmayacağını söyledi.

TRUMP SCOTLAND YARD’A ÇATTI

The Independent’ın haberine göre Trump’ın da sosyal medya hesabı Twitter’dan olaya ilişkin yaptığı açıklamada İngiliz hükümetinin terörle müadele politikasını da eleştirerek dikkatleri üstüne çekmişti.  Trump, olayın ardından paylaştığı Twitter mesajında, “Londra’da zavallı bir teröristten bir saldırı daha. Bunlar Scotland Yard’ın (Londra Polisi) nazarında, hasta ve deli insanlar. Proaktif olmalı!” diye yazdı.


İngiltere Başbakanı Theresa May ise Trump’ın saldırıdan yalnızca saatler sonra olayla ilgili ‘ayrıntılı’ bir açıklama yapmasına sert tepki gösterdi. May olaya ilişkin yaptığı ilişkin yaptığı ilk açıklamada, “Parsons Green’de yaralananlar ve bu terör olayına cesurca müdahalede bulunan acil servis görevlileriyle aynı hissiyatı paylaşıyorum.” dedi.

Olay, Londra’da son 6 ay içindeki 5’inci terör saldırısı oldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ