Trump: Türkiye’ye büyük yaptırımlar geliyor

ABD Başkanı Trump "Türkiye'ye büyük yaptırımlar geliyor! İnsanlar gerçekten NATO üyesi Türkiye ile savaşa girmemiz gerektiğini mi düşünüyor?" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’la telefon görüşmesinde Suriye’nin kuzeydoğusuna harekat için yeşil ışık yakan Trump, ABD’deki tepkilerin ardından Türkiye’ye yönelik yaptırım söylemini tekrarladı.


‘BİR BAŞKA SAVAŞA GİRMEYECEĞİZ’ 

“Brian Kilmeade (Fox TV spikeri) tümüyle yanılıyor. 200 yıldır birbiriyle savaşan haklar arasında bir başka savaşa girmeyeceğiz. Avrupa’nın kendi IŞİD esirlerini almak için bir şansı vardı, ama bedelini ödemek istemediler. ‘Bırak ABD ödesin’ dediler…” diye tweet’leyen Trump, Kürtlerin IŞİD esirlerinden bazılarını bırakarak ABD’yi müdahil etmeye çalışıyor olabileceğini söyleyerek şöyle devam etti:

‘TÜRKİYE’YE BÜYÜK YAPTIRIMLAR GELİYOR’ 

“Türkiye veya pek çoğunun geldiği yer olan Avrupa ulusları kolaylıkla yeniden yakalar, ama çabuk hareket etmeleri lazım. Türkiye’ye büyük yaptırımlar geliyor! İnsanlar gerçekten NATO üyesi Türkiye ile savaşa girmemiz gerektiğini mi düşünüyor? Sonu gelmeyen savaşlar bitecek!”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ