Trump pes etti; Biden yönetimine geçiş için tavsiyede bulundu

ABD Başkanı Donald Trump, Seçilmiş Başkan Joe Biden'a resmi geçiş sürecini başlatmaya hazır olduğu yönünde bildirimde bulundu. Biden ise Dışişleri Bakanlığı'na getireceği ismi açıkladı.


ABD Başkanı Donald Trump, Biden yönetimine geçiş için gerekli prosedürlerin başlatılması amacıyla ilgili kuruma tavsiyede bulunduğunu açıkladı.

ABD Genel Hizmetler Dairesi, Başkan Donald Trump yönetiminin resmi geçis sürecini başlatmaya hazır olduğuna dair seçilmiş başkan Joe Biden’a bildirimde bulundu. CNN International, bu haberini Daire Yöneticisi Emily Murphy tarafından gönderilen bir mektuba dayandırdı. Bu mektup, Donald Trump’ın kaybettiğinin kabulüne yönelik ABD yönetiminin attığı ilk adım olarak değerlendiriliyor.


TRUMP DOLAYLI OLARAK KABUL ETTİ

Öte yandan, Trump Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yenilgiyi kabul etmese de ülkenin çıkarları için Emily ve ekibine protokollerle ilgili yapılması gerekenleri yapmaları yönünde tavsiyede bulunduğunu duyurdu.

Trump yönetiminin bu hamlesi, Michigan seçim kurulunun eyaletteki sonuçları tasdik etmesinin hemen ardından geldi.

BİDEN, BAKANLIKLARA GETİRİLECEK İSİMLERİ AÇIKLADI

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Dışişleri Bakanlığına Antony Blinken’ı, Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevine de Jake Sullivan’ı getireceğini açıkladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ