Trump: Destekçilerime yaptığım konuşma gayet uygun bir konuşmaydı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlığı görevinde son günlerini yaşayan Donald Trump, kendisine yönelik azil sürecini "cadı avının devamı" olarak nitelendirdi.

Teksas eyaletine yapacağı ziyaret öncesi, Beyaz Saray'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, 6 Ocak'taki Kongre baskını sonrası ilk kez basının karşısına çıkmış oldu.

"AZİL ÇABASI KORKUNÇ BİR DURUM"


"Azil süreci, siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır. Kesinlikle çok saçma. Bu azil süreci, büyük bir öfkeye yol açıyor." değerlendirmesinde bulunan Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer'in, kendisini azletmeye yönelik çabalarını "korkunç" olarak nitelendirdi.

"DESTEKÇİLERİME YAPTIĞIM KONUŞMA GAYET UYGUNDU"

6 Ocak'taki Kongre baskını konusunda kendisinin payı olduğu yönündeki görüşleri reddeden Trump, "Yaz aylarında Portland ve Seattle'da yaşanan ayaklanmalara bakarsanız, üst düzey siyasetçilerin söylediklerinin ciddi bir problem olduğunu görürsünüz. Ancak, uzmanlar benim çarşamba günkü konuşmamı analiz ettiler. O sabah destekçilerime yaptığım konuşma gayet uygun bir konuşmaydı." görüşünü paylaştı.

"SOSYAL MEDYA ŞİRKETLERİ BÖLÜCÜ DAVRANIYOR"

Trump, kişisel hesabını süresiz olarak askıya alan Twitter ve bazı kısıtlamalara giden diğer sosyal medya şirketlerine de tepki gösterdi.

Sosyal medya şirketlerinin tutumunu "ülkemiz için korkunç" sözleriyle eleştiren Trump, "Sosyal medya şirketlerinin felaket bir hata yaptığını düşünüyorum. Onlar çok bölücü davranıyor. Çok uzun süredir tahmin ettiğim şeyleri şu an yapıyorlar. İnsanlar da buna tepki göstermiyor. Sosyal medya şirketlerinin yaptığı çok tehlikeli." diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ