Trump apar topar toplantıdan çıkarıldı

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği bir basın toplantısının henüz başındayken apar topar salondan çıkarıldı.


Gizli servis ajanlarından birinin, Trump'ın konuşması sırasında yanına gelerek kulağına bir şeyler fısıldamasının ardından, Trump basın açıklaması yaptığı salonu terk etti. 

Daha sonra yeniden gazetecilerin bulunduğu alana dönen Trump, "Şaşırdınız. Ben de şaşırdım. Bence oldukça sıradışı. Benimle hiçbir ilgisi olmayabilir" ifadelerini kullandı.


Gazetecileri de şaşkına çeviren olayda, Trump'ın konuşmasına henüz başladığı esnada, gizli servis ajanlarından biri yanına giderek salondakilerin duyamayacağı yükseklikte bir şeyler söyledi ve ardından Trump hızla salonu terk etti.

Beyaz Saray’nın dışında bir silahlı eylem nedeniyle verilen güvenlik alarmı sonucunda Trump'ın korumaya alındığı ortaya çıkarken, Trump bir süre sonra salona döndü ve Beyaz Saray dışında bir çatışma yaşandığını açıkladı.

Beyaz Saray'ın dışında bir silah sesi duyulduğunu belirten Trump, "Durum çok kontrol altında gözüküyor" dedi. Trump, gazetecilere "Şaşırdınız. Ben de şaşırdım. Bence oldukça sıradışı. Benimle hiçbir ilgisi olmayabilir" dedi.

Gizli Servis ekiplerinin ateş ettiği bir şüphelinin vurulduğunu ifade eden Trump, bu kişinin hastaneye kaldırıldığını söyledi. NBC, bir Gizli Servis mensubunun 17. Cadde yakınlarındaki Lafayette Park'ta bir şahsa ateş ettiğini bildirdi. Trump, olayla ilgili daha kapsamlı bir brifingin daha sonra kolluk kuvvetlerinden geleceğini dile getirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ