Tillerson ve Trump'a IQ testi teklifi!

Saygın bir IQ ölçme kurumu olan Mensa, Trump ve Tillerson'a test yapmayı önerdi. Trump ve Tillerson, henüz bir yorum yapmadı.
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın kendisi için  ‘moron’ dediği iddialarının ardından, “Sanırım IQ testlerini karşılaştırmamız gerekecek. Ve size kimin kazanacağını söyleyebilirim” diyen Başkan Donald Trump’a, dünyanın en prestijli IQ testini yapan kurum Mensa’dan teklif geldi.

Sputnik’in haberine göre kendisini ‘yüksek IQ’lu kişilerin topluluğu’ olarak tanımlayan Mensa, hem Trump’a hem de Tillerson’a IQ testi uygulamayı teklif etti.
Grubun iletişim direktörü Charles Brown, The Hill’e yaptığı açıklamada, “Amerikan Mensa, Başkan Trump ve Bakan Tillerson’a testi uygulamaktan memnuniyet duyar” ifadelerini kullandı.


‘KEŞKE IQ ÖLÇMESİYLE BİLİNEN BİR KURULUŞ OLSAYDI’

Trump ve Tillerson, Mensa’nın bu teklifiyle ilgili henüz bir yorum yapmadı. Öte yandan Mensa, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Trump’ın Tillerson’a IQ testi teklif ettiğini aktaran bir haberi paylaşarak, “IQ’yu ölçmesiyle bilinen bir kuruluş olsaydı…” diye yazdı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ