Suriye ordusu: Afrin’deyiz, kenti TSK’ya karşı Kürtlerle savunacağız

Suriye Hükümeti'ne bağlı iki Suriye Ulusal Savunma Kuvvetleri grubu, Afrin’e giriş yaptı ve Cinderes ve Raco cephelerine konuşlandı. NDF Komutanı Mihemed, "Afrin'de olmadığımızı söylüyorlar, bu doğru değil. Kürtlerle ortak savunma yapacağız" dedi.
Suriye Hükümeti’ne bağlı iki Suriye Ulusal Savunma Kuvvetleri (NDF) grubu, Afrin’e giriş yaptı ve Cinderes ve Raco cephelerine konuşlandı.
 
Mezopotamya Ajansı’ndan Nazım Daştan’ın haberine göre, NDF Komutanı Ebu Casim Mihemed, TSK’nın ilk gruplarına saldırdığını ve iki arkadaşlarının yaşamını yitirdiğini aktardı.
 
Mihemmed, “Üçüncü grubumuz da Afrin’e gelerek, cephelerdeki yerini alacak. Bizim burada olmadığımızı söylüyorlar, fakat bu doğru değil. Türkiye böyle söyleyerek Afrin işgalini devam ettirmek istiyor. Daha faza toprak almanın derdindeler. Meşruluk kazanmasın diye bizim burada olmadığımızı ifade ediyorlar. Ama biz buradayız. Cinderes’ten Raco’ya kadarki yerlerimizi aldık. Gelip görebilirler” dedi.

 
‘EFRİN’İ TSK VE ÖSO’YA KARŞI BİRLİKTE SAVUNACAĞIZ’
 
Afrin’de bulunan Kürt güçlerinin bölgenin yerel gücü olduğunu belirten Mihemmed, “Hepsinin evleri ve toprakları burada. Onlar Afrin’in çocuklarıdır. 6 yıldır topraklarını ve halklarını savunuyorlar. Aynı zamanda yıllardır bizi de savunuyorlar, yardım ediyorlardı. Şimdi de biz onların yardımına geldik. Afrin’e gelen Suriye güçlerinin amacı Efrîn’i, TSK ve ÖSO gruplarından korumaktır.” dedi.
 
Mihemmed son olarak, “Biz barış isteyen halklarız. Afrin halklarını savunmak için cephelerdeyiz. Afrin, Suriye’dir. Onun birliği ve bütünlüğü için geldik. Bu topraklar halkların ortak yaşadığı yerlerdir. Ortak bir şekilde de savunacağız” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ