Sarı Yelekler: Ekmeğin kırıntısını değil kendisini istiyoruz!

Fransa Başbakanı Edouard Philippe’in 'akaryakıt zamlarını altı aylığına askıya alacağı' açıklamasını yetersiz bulan Sarı Yelekler 'devam' dedi: "Fransızlar aptal değil ve ekmek kırıntısı değil ekmeğin kendisini istiyor.”
Sarı Yeleklerin sözcülerinden Benjamin Cauchy, Philippe’in duyurduğu önlemlerin tatmin edici olmadığını belirtti. Le Figaro gazetesinde yer alan habere göre Sarı Yelekler, Philippe’in akaryakıt zamlarına ilişkin yaptığı açıklamayı yetersiz buldu.

‘FRANSIZLAR APTAL DEĞİL’

Sarı Yeleklerin sözcülerinden Benjamin Cauchy, Philippe’in duyurduğu önlemlerin tatmin edici olmadığını belirtti. “Fransızlar aptal değil ve ekmek kırıntısı değil ekmeğin kendisini istiyor” ifadelerini kullanan Cauchy, halkın Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan mali ve siyasi politikalarını değiştirmesini talep ettiğini söyledi. Cauchy, “Bunu yapamıyorsa Fransızları tekrar sandığa götürsün” dedi.


‘CUMARTESİ EYLEMİ İPTAL EDİLMEYECEK’

Cauchy, Cumartesi Paris’te planladkları eylemi, iptal edilmesi yönündeki çağrılara rağmen düzenleyeceklerini kaydetti. Sarı Yeleklerin eski sözcülerinden Eric Drouet ise gösterilerin daha da yoğunlaşması gerektiği değerlendirmesinde bulundu.

‘HÜKÜMETİN ADIMI YETERSİZ’ 

Lorient kentindeki sarı yeleklerden Andre Bourlard, hükümetin aldığı “önlemin” yetersiz kaldığını ifade etti. Başbakan Philippe, akaryakıt zamlarının yanı sıra elektrik ve gaz zamlarının da 6 aylığına askıya alındığını duyurmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ