Rusya'dan yanıt: ABD Suriye'yi vurursa Rus ordusu yanıt verecektir

Rusya, ABD'nin Doğu Guta ile ilgili sözlerine ilişkin yanıt verdi. ABD'nin Suriye'yi vurması durumunda yanıt verileceği kaydedildi.
Rusya'dan ABD'nin Suriye'ye müdahalesi durumunda yanıt verileceğine ilişkin açıklama yapıldı. Rusya, Suriye’nin Doğu Guta bölgesindeki silahlı grupların bir kimyasal saldırı mizanseni düzenleyerek ABD’yi harekete geçirmeye çalışacağını öne sürerek, “ABD Suriye’yi vurursa Rus ordusu yanıt verecektir” açıklaması yaptı.

Rusya Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Militanların, hükümet sivillere karşı bir kimyasal saldırı düzenlemiş gibi davranmaya hazırlandığına dair güvenilir bilgilerimiz var. Doğu Guta’nın bazı yerlerine, kimyasal saldırının kurbanlarıymış gibi davranmaları için diğer bölgelerden kadın, çocuk ve yaşlılar getirildi” denildi.

Açıklamada, ‘Beyaz Miğferler’ isimli tartışmalı aktivist grubun, görüntüleri dünyaya yayabilmek için bölgeye şimdiden uydu vericileri yerleştirdiği de belirtilip, ‘ABD’nin Suriye’ye saldırarak Rus askeri personelinin hayatını tehlikeye atması halinde Rus ordusunun yanıt vereceği’ vurgusu yapıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ