Putin’den Erdoğan’nın moralini bozan parmak hareketi

Soçi’deki ikili görüşmede basının görüntü aldığı sırada, Erdoğan’ın önündeki Suriye haritasını fark eden Putin, parmak hareketiyle haritanın kaldırılmasını istedi.


AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Suriye’nin kuzeyindeki gelişmeleri değerlendirmek ve ikili görüşmeler yapmak üzere Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. İkili görüşme öncesi liderler basına poz verdi. Basının görüntü almaya başlamasının hemen sonrasında Putin, Erdoğan’ın önünde duran dosyaların kaldırılmasını istedi. Tercüman Erdoğan’ın önündeki dosyaları kaldırdı.


PARMAĞIYLA KALDIRTTI

Putin, dosyaların kaldırılmasının ardından Erdoğan’ı önünde açık kalan Suriye haritasını fark etti. Putin, Erdoğan’a yaptığı parmak işareti ile haritanın da kaldırmasını istedi. Putin’in hareketinin ardından harita da kaldırıldı. Putin’in parmak hareketi sonrası Erdoğan’ın moralinin bozulduğu görüldü. Görüntü sosyal medyada da gündem oldu. Sosyal medya kullanıcılarında gelen yorumlar, Putin’in başka bir ülkenin haritası üzerinde Erdoğan’a iç siyaset malzemesi vermediği yorumları yapıldı.

 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ