​Putin: Gülen’in darbe girişiminde yer aldığı konusunda fikrim yok

Bir belgesel filmi için ABD'li ünlü yönetmen Oliver Stone'a demeç veren Putin, "Gülen'in gerçekten de darbe girişiminde yer aldığı konusunda fikrim yok" dedi.
‘The Putin Interviews’ (Putin Röportajları) belgesel filmi için ABD’li ünlü yönetmen Oliver Stone’a demeç veren Putin, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı: “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin darbe girişiminde yer aldığını hiçbir zaman bana söylemedi. Ama ben şu mantıktan yola çıkabilirim: Eğer Gülen, gerçekten de darbe girişiminde yer aldıysa -ki bu konuda bir fikrim yok-, o zaman ABD istihbarat güçlerinin olup bitenlerden haberdar olmamasını tasavvur etmek çok zor.” 

Sputnik‘in haberine göre, konuşmasında İncirlik’e de değinen Putin, “Bu arada Amerikan Hava Kuvvetleri, Türkiye’de İncirlik üssünde bulunuyor. Ki İncirlik’teki askerler darbe girişiminde faal görev aldılar” dedi. 

‘TÜRKİYE’DEKİ ABD’YE AİT NÜKLEER SİLAHLARIN BAŞINA NELER GELEBİLİR?’ 


Türkiye’de ABD’nin taktik nükleer silahlarının bulunduğunu ve darbe girişimi nedeniyle bu konudaki endişesini de dile getiren Putin, “Böyle dramatik olaylar yaşandığı zaman, akla şu soru işareti geliyor: Bu nükleer silahların başına neler gelebilir?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ