Polis abisini örgüte bağlılığını ispat için infaz etti

Kuzey Irak'ta, İŞİD'li terörist polis ağabeyini örgüte bağlılığını ispat etmek için infaz etti. İŞİD'li terörist, emniyetteki ifadesinde, "İnfazı örgüte bağlılığımı ispatlamak amacıyla gerçekleştirdim." ifadelerine yer verdi.
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü İŞİD'in talimatıyla örgüte muhalif öz ağabeyi Abdulkadir Abdurrahman'ı başına tabancayla ateş açarak infaz ettiği görüntüsü propaganda amaçlı sosyal medyada yayınlanan ve dün Kayseri'de başarılı operasyonla yakalanan 47 yaşındaki Iraklı terörist Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

"ÖRGÜTE BAĞLILIMI İSPATLAMAK İÇİN İNFAZ ETTİM"

Zanlı, sorgusunda ağabeyini infaz ettiği görüntüleri doğruladı. İŞİD bünyesinde Kuzey Irak'ın Telaferbölgesinde faaliyet gösterdiği belirlenen Ali, kendisinden bir yaş büyük ağabeyi Abdulkadir Abdurrahman'ın Irak'ta polis olduğunu, İŞİD'e muhalif hareket ettiğini, bu nedenle örgüt tarafından infaz emri verildiğini, samimiyeti ve örgüte bağlılığının test edilmesi için infazın kendisine yaptırıldığını anlattı.


İNFAZ GÖRÜNTÜSÜNÜ ÇEKMEDEN ÖNCE SAKALLARINI BOYAMIŞ

İstihbarat çalışmaları sonucu yaklaşık 20 gün önce yasa dışı yollardan, Suriye üzerinden Hatay'a girdiği tespit edilen, otobüsle geldiği Kayseri'deki terminalde kendisini karşılamaya gelen örgüt üyesiyle yakalanan Ali'nin, eşi ve 2 çocuğunun da yaklaşık 2 ay önce kente getirildiği belirlendi. Gözaltına alındığında bir hayli çökmüş halde ve sakalının beyaz olduğu gözlenen Abdulqader Ali, Kuzey Irak'ta ağabeyini infaz ettiği görüntüsü çekilmeden önce sakalını siyaha boyadığını söyledi. Ali'nin, Türkiye'deki diğer DEAŞ üyeleriyle bağlantılarına yönelik araştırma sürüyor.

KAYSERİ'DEKİ OPERASYONDA YAKALANMIŞTI

Kayseri Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi ekiplerinin çalışması sonucu, yasa dışı yollardan Türkiye'ye giriş yaparak kente geldiği belirlenen Iraklı Abdulkhaleq Abdulqader Ali, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yakalanmış, zanlıyı terminalde karşılayan Yusuf Mustafa ile bağlantılı olduğu Sabir Kurdi ve Mohammed Khurais de gözaltına alınmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ