Papa'dan Trump'a ilginç hediye!

ABD Başkanı Donald Trump ile Papa Francis'in Vatikan'daki görüşmesinde ilginç anlar yaşandı. Papa, Martin Luther King kitabı hediye etti.
ABD Başkanı Donald Trump ile Papa Francis'in Vatikan'daki görüşmesinde karşılıklı hediyeler verilirken, Papa ile First Lady Melania Trump arasında 'esprili' bir diyalog geçti.

Trump Papa Francis'e, ABD'de siyahların özgürlük mücadelesinin sembol ismi ve insan hakları lideri Martin Luther King'in kitaplarının ilk baskısını hediye etti.

Associated Press'in haberinde, Trump'ın Papa'ya hediye ettiği bir seri kitabın arasında King'in yazdığı 5 kitap olduğu belirtildi.


Beyaz Saray, Papa'nın 2015'te Kongre'ye yaptığı konuşmada King ve onun insan hakları mirasına değinmiş olduğunu hatırlattı.

PAPA'DAN TRUMP'A 'ZEYTİN DALI'

30 dakika süren görüşmede Papa Francis'in ise ABD Başkanı'na hediye olarak üstünde zeytin dalı bulunan bir nişan verdiği bildirildi.

Papa Francis, barış mesajıyla birlikte üç temel öğretisinin kopyalarını da hediye etti. Trump, bunları okuyacağını söyledi.

PAPA'DAN MELANIA'YA ‘POTIZZA' SORUSU

Papa Francis, ABD Başkanı'yla görüşmesinin ardından First Lady Melania Trump'la da kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Papa bir çevirmen aracılığıyla First Lady'ye, "Onu neyle besliyorsunuz, potizza'yla (Bir çeşit Sloven hamur işi) mı?" diye sordu.

SUUDİ ARABİSTAN'DA BAŞINI KAPAMADI, VATİKAN'DA ÖRTTÜ

Öte yandan Trump'ın göreve geldikten sonra ilk yurt dışı seyahati olan Suudi Arabistan'da başını örtmeyen Melania Trump'ın bu kez siyah bir örtüyle başını kapattığına dikkat çekildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ