Papa Aylan bebeğin babasıyla buluştu, Kürt halkını selamladı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak'ın Erbil kentindeki temasları sırasında, Muğla'nın Bodrum ilçesinde lastik botun batması sonucu sahile vuran cansız bedeniyle gündeme gelen Suriyeli Aylan Kurdi bebeğin babasıyla bir araya geldi.
Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak’ın Kürdistan bölgesindeki temasları sırasında Bodrum açıklarında botun batması sonucu cansız bedeni sahile vuran Suriyeli Aylan bebeğin babasıyla buluştu.


Vatikan’dan yapılan açıklamada, Papa’nın, Erbil’deki Franso Hariri Stadyumu’nda düzenlenen ayinin ardından Aylan bebeğin babası Abdullah Kurdi ile görüşme gerçekleştirdiği kaydedildi.


Açıklamada, Papa’nın, ailesini kaybeden Abdullah Kurdi’nin acısını dinlediği ifade edildi. Kurdi’nin ise ilgisinden dolayı Papa’ya teşekkür ederek, Aylan bebeğin bir fotoğrafını verdiği belirtildi.

Bilindiği gibi Bodrum’da, 2 Eylül 2015’te Yunanistan’a geçmek isterken bindikleri lastik botun batması sonucu Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin yanı sıra ağabeyi ve annesinin de aralarında bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetmişti.

BAĞDAT’TA KILIÇLARLA, KÜRDİSTAN BÖLGESİNDE ZEYTİN DALI İLE KARŞILANDI

Papa Franciscus, 3 günlük Irak ve Kürdistan Bölgesi ziyareti kapsamında başkent Erbil’i de ziyaret etti. Papa Franciscus Erbil Uluslararası Havalimanı’nda Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani tarafından karşılandı.

Papa Franciscus, Erbil’deki Franso Hariri Stadyumunda 10 bin kişinin katılımıyla düzenlenen ayine katıldı.
“KÜRT HALKINI SELAMLIYORUM”

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, başkent Erbil’de katıldığı ayinde, “Kürt halkını gönülden selamlıyorum” dedi.

10 binden fazla kişinin katıldığı ayinde Kürdistan Bölgesi’ndeki Hristiyanlar Papa Franciscus’u rengarenk elbiseler giyerek, büyük bir heyecanla karşıladı. Ayine Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Başbakan Mesrur Barzani ve Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani de katıldı.

Franciscus, “Kalplerimizi temizlemek için, ellerimizi kirletmememiz, sorumlu hissetmemiz ve kardeşlerimiz acı çekerken basitçe bakmamamız gerekir. Kalplerimizi nasıl arındırırız? Bunu kendi başımıza yapamayız, başkalarına ihtiyacımız var. Sevgili kardeşlerim, Allah günahlarımızda ölmemize izin vermez, ona sırtımızı dönsek bile. Bizi asla kendi halimize bırakmaz. Bizi arar, peşimizden koşarak bizlere günahlarımızdan tövbe ve arınma çağrısı yapar” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ