Müslüman kanaat önderleri, Respect İslam Enstitüsü'ne destek için buluşuyor

Hıristiyan dünyasında yaşayan Müslüman kanaat önderleri canlı yayında Respect İslam Enstitüsü’ne destek için bir araya geliyor. Müslüman aydınlar İslamiyet’in kucaklayıcı yönünü anlatacak.

Müslüman kanaat önderleri, 22 Kasım 2020’de Respect İslam Enstitüsüne destek için buluşacak. 

Toplantıda, Müslümanların azınlık olarak yaşadıkları batı dünyasında nesilleri yetiştirmenin önemi anlatılacak.


Müslümanların yaşadıkları topluma adapte ve entegre olmalarının, inançlarını ve öz değerlerini koruyarak varlıklarını sürdürebilmenin eğitimli olmaktan geçtiğini vurgulanacak.

Müslüman aydınlar geniş kitleleri medyadakinin aksine İslamiyet’in kucaklayıcı, güler yüzlü yorumu ile tanıştırabilmenin yolunun da eğitim kurumlarını güçlendirmekten geçtiğini ifade edecek.

Respect İslam Enstitüsü Tanıtım Direktörü Beytullah Çolak, programın İngilizce olacağını hatırlatarak, “Bu çevrimiçi Bağış Toplama Etkinliğimiz bir anlamda manevi ziyafet sofrası olacak. Oraya katılanlar, yaşadığımız asrın problemlerini iliklerine kadar hisseden uzmanların anlatımıyla eğitim davamızın önemini daha iyi kavrayıp gönüllerince maddi manevi destekte bulunacak ve yapılan hizmetlere ortak olacaklardır” dedi.

Toplantıya katılacak isimlerden bazıları şöyle:

CNN’in 2018’de en etkili 25 Müslüman Amerikalı arasında saydığı Hind Makki, İslam üzerine dünyaca ünlü akademisyen Dr. John Esposito, Afrikan Amerika’nın siyahi Müslümanların Mısır Ezher’den ilk mezun olan temsilcisi Üstad Ubaydullah Evans, Latin kökenli Müslümanların temsilcisi İmam Daniel Hernandez, Amerika’da engellilerin Müslüman topluma entegresi için seminerler veren İmam Nadir Thabatah, milyonu aşkın cemaati olan merhum Warisuddin Muhammedin kızı Laila Muhammad, sosyal medya fenomeni ve akademisyen Dr. Craig Considine.
   
2015 YILINDAN BERİ FAALİYET GÖSTERİYOR

Respect İslam Enstitüsü, ABD'nin önde gelen İslami yüksek öğretim Kurumlarından biri. 2015 yılından bu yana 11 programıyla 3 binden fazla öğrenciye hizmet verdi.

Okul, İslami ilimler öğrencilerine burs ve hibe sağlamaya özel önem veriyor.

Öğrencilere sağlanan yıllık burs ve hibeler 65 bin doları aşıyor.

Bu tür fonların önemli bir kısmı cömert bağışçılardan geliyor.

Bağış toplama etkinliğinde, Respect İslam Enstitüsü bağışçıları online İslami eğitim programlarını ilerletmek ve dünyanın her yerinden farklı kültürlere sahip öğrencilere sunulan bursların sayısını artırmak için bağış toplamayı hedefliyor.


22 KASIM PAZAR SAAT 14.00

Houston: 13.00, California: 11.00, İngiltere: 19.00, Almanya, Fransa, Mısır: 20.00, Yunanistan, Azerbaycan, Türkiye: 22.00, Kırgızistan: 00.00 (23 Kasım 2020 Pazartesi)

Bağış programı tanıtım linki:
https://youtu.be/rP7c7MzMntQ
Program linki:
https://youtu.be/m0jLIYXG2N4
Bağış linki:
https://www.respectgs.us/support-us
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ