Mısır'da Hristiyanlara terör saldırısı: 23 ölü

Mısır'ın başkenti Kahire'de kiliseye gitmek üzere yola çıkan Hristiyanlara ateş açıldı. Saldırı sonucu en az 15 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.
Mısır'da Kıpti Hristiyanları taşıyan otobüse silahlı saldırı düzenlendi. Mina eyaletinde gerçelleştirilen saldırıda en az 23 can kaybı olduğu 25 kişinin de yaralandığı bildirildi. Otobüsün kliseye girdiği anda gerçekleşen saldırıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Mısır'ın Minya kentinde Kıptileri taşıyan otobüse yönelik silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 23 kişinin hayatını kaybettiği, 25 kişinin yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Minya kentindeki çöl yolunda seyreden Kıptileri taşıyan otobüse kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından ateş açıldı. 


Saldırıda ilk belirlemelere göre, 23 kişi yaşamını yitirdi, aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.

MİNYA VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Minya Valisi Essam el Bedaivi, Hristiyan Kıptilerin başkent Kahire'nin güneyindeki bir manastıra giderken saldırıya uğradığını açıkladı.

Mısır devlet televizyonu da Kıpti kafilenin Minye'de, Kahire'nin 220 km güneyindeki St. Samuel Manastırı'na gittikleri sırada saldırıya uğradıklarını duyurdu.

Kafilenin saldırıya uğradıkları sırada 2 otobüsle yolculuk ettiği de gelen bilgiler arasında.

IŞİD KIPTİLERE ÇOK SAYIDA SALDIRI DÜZENLEMİŞTİ

Geçtiğmiz aylarda Mısır’da, IŞİD tarafından Kıptilere yönelik çok sayıda saldırı düzenlendi.

Son olarak 9 Nisan’da Tanta ve İskenderiye kentlerinde iki intihar bombacısının kiliseleri hedef aldığı saldırılarda 46 kişi yaşamını yitirmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ