Merkel’den Biden’a tebrik: Amerikan demokrasisinin gerçek şöleni

Yemin ederek başkanlık görevine başlayan Joe Biden'ı tebrik eden Almanya Başbakanı Merkel, ABD ile ilişkilerde yeni dönemi" sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Almanya Başkanı Angela Merkel, göreve başlayan ABD Başkanı Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris’i tebrik ederek, “Amerikan demokrasisinin gerçek bir şöleni olan göreve gelişinizi en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

Biden ve Harris’e tebriklerini ileten Merkel’in açıklamasını, Twitter’dan Almanya Federal Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert duyurarak, şu ifadelerini paylaştı:


“Amerikan demokrasisinin gerçek bir şöleni olan göreve gelişinizi en içten dileklerimle kutlarım. Alman-Amerikan dostluğu ve işbirliğinde yeni bir dönemi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Biden ve Kamala’nın göreve başlamasına ilişkin açıklamada bulunan Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de “demokrasi adına iyi bir gün” ifadesini kullanarak, yayınladığı video mesajda, “Joe Biden’ın başkan olarak yemin etmesi ve Beyaz Saray’a taşınacak olmasıyla büyük bir rahatlama yaşadım. Almanya’da birçok insanın da bu duyguyu paylaştığından eminim” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ