Macron'un seçim ekibinin mailleri sızdırıldı

Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerinin son turuna iki gün kala (5 Mayıs gecesi) adaylardan Emmanuel Macron'un seçim kampanyasını yürüten ekibin yazışmaları sızdırıldı.
Fransa seçimlerine iki gün kala Macronleaks'le çalkalanıyor. Emmanuel Macron'un hareketi En Marche'ın seçim ekibinin yazışmaları ve bu yazışmalardaki dosyalar 5 Mayıs gecesi sanal ortamda yayınlandı. 

Macron'un seçim ekibi dosyaların gerçek olduklarını kabul ederken aralarına sahte belgeler karıştırıldığını iddia etti. Wikileaks bu iddiaya karşılık olarak '#Macronleaks'te henüz sahte bir şey tespit etmedik ve Macron'un seçim ekibinin bizden daha hızlı olması konusunda oldukça şüpheliyiz' diye bir tweet attı.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Kampanyasını Denetleme Ulusal Komisyonu  (CNCCEP) ise sızıntının hemen ardından yayınladığı açıklamada medya organlarına uyarılarda bulundu.


Yapılan açıklamada medya organlarının, özellikle de internet sitelerinin, bu verilerin içeriklerini yayınlamaması, yanlış bilgilerin yayınlanmasının cezai suç unsuru teşkil edeceğinin altı çizildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ