Londra'da terör saldırısı paniği: Polis bir kişiyi vurdu

İngiltere'nin başkenti Londra'da polis, bir ihbar üzerine gittiği Londra Köprüsü'nde bir kişiyi vururken, olayın terör bağlantısı ihtimaline dikkat çekildi.Polis olaya 'terör saldırısı' varsayımı ile yaklaştığını ve bir bıçaklı saldırı ihbarı üzerine, Londra Köprüsü'nde bir kişinin vurulduğunu duyurdu.


Londra Emniyet Müdürlüğü, terör şüphesinin altını çizerken, konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. 

Bir kişinin gözaltına alındığı ve yaralılar olduğu da gelen haberler arasında.

Saldırı şüphesinin ardından, Londra Köprüsü'ne giden tren ve metro hatları kapatılırken, yetkililer halka bölgeden uzak durma çağrısında bulundu. 13.58'de gelen ihbarın ardından, Londra Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir polis ekibi bölgeye sevk edildi.

BBC'nin haberine göre, köprüde çıkan bir kavga sırasında polis olay yerine geldi ve silah sesleri duyuldu.

Haberde, muhabirin "Londra Köprüsü'nde ilerliyor, güneyden kuzeye geçiyordum. Köprünün diğer tarafında bir kavga çıkmış gibiydi. Birkaç erkek, başka bir erkeğe saldırıyordu. Polis hızla bölgeye geldi. Bazıları silahlıydı. Bir kişiye ateş açtılar" ifadeleri dikkat çekti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Twitter hesabından yaptığı açıklamada gelişmelerle ilgili olarak düzenli şekilde bilgilendirildiğini söyledi. Johnson, polise ve acil servise hızlı müdahaleleri için teşekkür etti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ