Koltuğunu bırakana 10 bin dolar verecekler!

ABD'de bir yolcunun uçaktan zorla indirilmesiyle tepki çeken United Havayolları, fazla rezervasyon nedeniyle verilen tazminatı artırıyor. Koltuğunu bırakmayı kabul edenlere 10 bin dolar verilecek!
Bir yolcunun yer kalmadığı gerekçesiyle uçaktan yaka paça indirilmesi sonrası tepki çeken Amerikan havayolu şirketi United Airlines, ‘imaj düzeltme’ çabasına girişti. Şirket, koltuk sayısından fazla rezervasyon yapılan durumlarda, yerini bırakıp başka uçağa binmeyi kabul eden yolculara 10 bin dolara kadar tazminat verecek.

Şirketten yapılan açıklamada, ‘yolcuların yer olmayan uçağa gönüllü olarak binmekten vazgeçmesi halinde verilecek tazminatın 10 bin dolara çıkarıldığı’ ve fazla rezervasyonu engellemek için daha fazla adım atılacağı belirtildi. Şirket, rezervasyon yaptırdığı için uçağa binme hakkında ısrarcı olan ‘fazla’ yolcuları engellemek için artık polis çağırmayacağını da açıkladı.

United Airlines, 69 yaşındaki David Dao’nun Chicago O’Hare havalimanında uçaktan zorla çıkarıldığı görüntülerle tepki çekmişti. Dao’nun uçaktan zorla indirildiği görüntüler internette milyonlarca defa izlenmiş, 69 yaşındaki yolcunun iki ön dişinin ve burnunun kırıldığı açıklanmıştı. Vietnam kökenli bir doktor olan Dao, yaşadıklarını ‘Saygon’un düşüşünden daha dehşet verici’ diye nitelemişti.


Amerikan şirketi son olarak da, dünyanın en büyük tavşanı olması beklenen 10 aylık Simon’un Londra-Chicago seferinde ölmesi nedeniyle gündeme gelmişti.

Duvar
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ