Ivanka Trump ilk yurt dışı gezisinde yuhalandı!

Almanya’da düzenlenen Women-20 Diyalog Forumu’na katılan ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump konuşması esnasında yuhalandı.
Euronews Türkçe'de yer alan habere göre, G20 dönem başkanlığı kapsamında Berlin’de düzenlenen ve kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesini hedefleyen etkinlikte söz alan Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump, babası hakkında ‘o aileleri destekleyen büyük bir şampiyon’ sözleri üzerine salondan büyük tepki aldı. Forumun konukları arasında bulunan Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve IMF Başkanı Christine Lagarde’ın Ivanka Trump’ın konuşması sırasında oldukça sıkıldığı gözlemlendi.

Ivanka Trump konuşmasının devamında “Medya her zaman beni eleştiriyor ve bu artık sürekli hale geldi. Kendi kişisel tecrübelerimden biliyorum. Babam özel sektördeyken binlerce kadın on yıllar boyunca babamın yanında çalıştı. Bu onun kadınlara olan inancının ve kadınların erkeklerin yaptığı işleri yapabildiğinin gözle görülür bir kanıtıdır” dedi.

Donald Trump’ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından ilk yurt dışı ziyaretini Almanya’ya gerçekleştiren Ivanka Trump daha sonra bir çimento fabrikasını ziyaret etti. 35 yaşındaki Ivanka Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nin en güçlü kadınları arasında gösteriliyor. 2007’de kendi adını taşıyan bir moda şirketi kuran Ivanka Trump, babası Donald Trump’a danışmanlık yapıyor.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ