İsrail askerleri 9 yaşındaki Filistinli çocuğu gözaltına aldı

Filistin'li 9 yaşındaki Mohamed Ammar Da'na isimli çocuğunu İsrail askerlerinin kontrol noktasında gözaltına alındığı öğrenildi.
Filistinli bir çocuk Batı Şeria'da bulunan El Halil kentinde, İsrail askerleri tarafından gözaltına alındı. 
İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria'da bulunan El Halil kentinde bir askeri kontrol noktasında İsrailli askerlerin, 9 yaşında Filistinli bir çocuğu gözaltına aldığı belirtildi. Yerel kaynaklar, Filistinli çocuk Mohamed Ammar Da'na'nın, okula giderken Abul-Rish askeri kontrol noktasında gözaltına alındığını ve suçunun ne olduğunu bilinmeden sorgulamaya alındığını bildirdi.
İsrail askerlerinin, son zamanlarda Filistinli çocukların gözaltına alma işlemlerini arttırdığı, çocuklara işkence edildiği ve İbrahim Camii'ne gitmemeleri için kimlik kartlarının ellerinden alındığı belirtildi.
Filistinli Tutukevleri Kulübü tarafından açıklanan verilerde, İsrail hapishanelerinde 10 tanesi kız olmak üzere 300 Filistinli çocuğun bulunduğu bildirildi. Ayrıca 100 çocuğun ise ev hapsinde olduğu belirtildi. İsrail askerlerinin 2017'nin başından beri bin 150 Filistinli çocuğu tutukladığı ifade edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ