İki Bakan Moskova'da Çavuşoğlu'nu susturmuş

Rusya ve İran Dışişleri Bakanlarının, Moskova'daki üçlü zirve sırasında Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun sözünü keserek onu susturdukları iddia edildi.
Moskova'da gerçekleşen üçlü zirve sırasında, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Türk mevikadaşları Mevlüt Cavuşoğlu'nun Lübnan'da Hizbullah'a yapılan yardımın kesilmesini isteyen sözlerini keserek susturdular.

Rus Büyükelçi'nin öldürülmesinden bir gün sonra Moskova'da Türkiye-Rusya-İran arasında üçlü zirve gerçekleşmişti. Suriye iç savaşına yönelik ateşkes kararının çıktığı görüşmede Suriye'nin geleceği masaya yatırılmıştı. 

Rusya Bugün sitesinde cıkan habere göre, Moskova'daki üçlü zirvedeki görüşmeler sırasında Cevad Zarif Türk mevkidaşının gülümseyen yüzüne bakarak 'Tahran, Hizbullah konusu da dahil olmak üzere Ankara'nın pozisyonuna saygı duyuyor ancak bu tutumu paylaşmadığını vurguluyor' dedi.


Lavrov ise kendi konuşması sırasında, 'Suriye topraklarında, İslam dünyasındaki Şii-Sünni krizi çercevesinde karşı karşıya gelen ve çatışan birçok etnik, mezhebi ve siyasi grup bulunduğundan Suriye'nin durumu oldukça kompleks' dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ