Estetik yaptırınca havaalanında mahsur kaldılar

Ameliyat sonrası tanınmaz hale gelen kadınlar kontrolden geçemedi.
Çin'de resmi okul tatilini fırsat bilen 3 yakın arkadaş, kampanyayla uçak bileti bulunca estetik ameliyat için Güney Kore’ye gittiler. Geçirdikleri çene ve burun ameliyatları sonrası sargılar ve şişlik nedeniyle yüzleri tanınmaz hale geldi. Biletlerinin tarihini geçirmeden ülkelerine dönmek zorunda olduklarından Güney Kore’de havaalanına geldiklerinde pasaport kontrol müdürü, uçağa binmelerine izin vermedi.

Yüzleri ve pasaport fotoğrafları eşleşmeyen kadınlar, sorguya alındı. Normalde, estetik için başka bir ülkeye gidenler, ameliyat olduğuna dair pasaport numarasıyla birlikte bir belge taşımak zorunda. Şimdi kadınların ülkeden çıkabilmeleri için klinikten bu belgeyi almaları gerekiyor.

Estetik ve güzellik ameliyatı Güney Kore'de geniş bir iş kolu. Doktorlar, "Önce ve sonra" gibi fotoğraflar ve sloganlarla reklam veriyorlar: "Sen hariç herkes çoktan yaptı!" Estetik yaptırmak isteyen kişinin sadece ineternette istediği yüzü seçmesi ve randevu alması yeterli. Güzellik kriterleri çilsiz beyaz ten rengi, çift göz kıvrımı, V şeklinde yüz şekli, dolgun dudaklar, düz bir burun. Bu amaçla, örneğin üst ve alt çene kemikleri kırılıyor, mimik çizgileri ve çukurlar yok ediliyor.


Her yıl 500.000 Çinli yurtdışında güzellik ameliyatı yaptırıyor bunun için ise Güney Kore en popüler yerlerden biri. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ