Erdoğan'a "terörist başı" dedi

Alman Die Linke Partisi Grup Başkanı, Erdoğan için terörist ve terörist başı nitelemesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Avrupa ülkelerine yönelik sözlerine tepki gösteren Alman Sol Parti’li Sahra Wagenknecht, “Bunu bir terörist söylüyor” suçlamasında bulundu. 

ERDOĞAN'A "TERÖRİST BAŞI" DEDİ
Alman Federal Meclisi’ne düzenlenen bir etkinlikte konuşan Sol Parti (Die Linke) Meclis Grup Başkanı Sahra Wagenknecht, Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’nın “Böyle devam ederse hiç bir Avrupalı güvenle, huzurla sokağa adım atamaz” şeklindeki sözlerine ilişkin, “Bunu söyleyen bir terörist. Başka bir şey değil” diye konuştu. Wagenknecht, ayrıca Erdoğan için “terörist başı” nitelemesinde bulundu. 


‘TÜRKİYE’NİN DIŞ POLİTİKASI NAZİ ALMANYASI’YLA BENZERLİK GÖSTERİYOR’

Tayyip Erdoğan’ın Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine yönelik Nazizm ve terörizm suçlamalarını eleştiren Sahra Wagenknecht, Türkiye’nin dış politikasının Nazi Almanya’sının politikalarıyla benzerlikler gösterdiğini söyledi. 

‘ERDOĞAN ÜLKE DIŞINDA AZINLIKLAR YARATARAK ŞİDDET POLİTİKASI KURUYOR’

Wagenknecht, ayrıca Erdoğan’ın ülke dışında “azınlıklar yaratarak” ve yarattığı, azınlıklar üzerinden kendi şiddet, jeopolitik ve şantaj politikasını kurmaya çalıştığını ileri sürdü. Sahra Wagenknecht, Erdoğan’ın sözlerinin açıkça “terörizme çağrı” olduğunu vurguladı. 

‘MERKEL TÜRKİYE’YE GİDERSE SUÇ ORTAĞI OLUR’

Katliam ve baskı politikalarına rağmen Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Erdoğan’a destek verdiğini savunan Sahra Wagenknecht, Merkel’in Şubat ayında Türkiye’ye gittiğini hatırlatarak, “Bunu yaparsanız suç ortağı olursunuz” diye konuştu. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ