Avrupa Parlamentosu Türkiye’deki cezasız kalan hukuksuzluklar için harekete geçti

AP İnsan Hakları Komitesi Başkanı Marie Arena, raporlaştırmak ve komitenin ajandasında yer vermek üzere web’den gerçekleştirilecek ‘Türkiye’de Yaşanan Hukuksuzlukların Cezalandırılmaması’ konulu seminere katılacak.


Avrupa Parlamentosu (AP) İnsan Hakları Komitesi Başkanı Marie Arena, “Türkiye’de Yaşanan Hukuksuzlukların Cezalandırılmaması” konulu web seminerine (webinar) katılacak. 21 Ocakta düzenlenecek seminer Zoom ve Youtube’dan da canlı olarak yayınlanacak.

AP AJANDASINDA YER ALACAK


Semineri raporlayacak olan Marie Arena, hazırladığı bu raporların AP İnsan Hakları Komitesi’nin ajandasında yer almasını sağlayacak.

Türkiye’deki mağduriyetlere dikkat çekmesi amacıyla düzenlenen seminere, insan hakları aktivisti Natalia Avazyan’ın yanı sıra yerli ve yabancı çok sayıda hukukçu akademisyen de konuşmacı olarak katılacak.


Türkiye’deki mağduriyetlere dikkat çekebilmek için çok önemli bir organizasyon.  Zoom üzerinden ve Youtube’dan canlı yayınlanacak programın 10.000’lerce kişi tarafindan izlenmesi  Mağduriyetlerin ve hukuksuzlukların büyüklüğünü göstermek açısından önemli .

Brüksel saatiyle 14:00, Türkiye saatiyle 16:00’da yapılacak webinarı seyretmek üzere kaydomak için süre bugün doluyor 

“Günümüz Türkiye’sinde Cezasızlık”

21 Ocak 2021

ZOOM KAYIT linki:

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_uUZoSkIbRXGypA5OcM5TUw

YouTube CANLI YAYIN linki: https://youtu.be/0ZSP-_PK9JQ
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ