Amerikalı Papaz da darbeciymiş meğer

Amerikalı Papaz Brunson'un aylardır darbecilikten Türkiye'de hapiste olduğu Trump ziyaretinde ortaya çıktı.
Ev kadınlarından, akademisyenlere; 75 yaşındaki yatalak yaşlılardan, üniversite öğrencilerine kadar herkesi "darbeci" diye tutuklayan Erdoğan Rejimi, Amerikalı bir papazı da pas geçmemiş.  Andrew C. Brunson isimli papaz, Hizmet Hareketi'nden insanlarla görüştüğü için geçtiğimiz son bahardan beri hapisteymiş. Olay Trump'a yapılan bir ziyarette ortaya çıktı. 

Konuyla ilgili Amerikan Fox kanalına konuşan Brunson’ın avukatı Jay Sekulow, Başkan Trump ve Başkan yardımcısı Mike Pence ile görüştüğünü ve bu görüşmede bir umut ışığının doğduğunu aktardı. Papaz Brunson İzmir’de 23 yıldır papazlık mesleğini yaptığı biliniyor.

Jay Sekulow ayrıca Başkan Trump ile birlikte Oval Ofiste çektirdiği resmi de yayınladı. Sekulow'un özel olarak kabul edilmesi bu konuya Trump tarafından verilen değeri de gösteriyor.


Görüşmesi esnasında Başkan Yardımcısı Pence’in kendisine Türk yetkilileri ile papazın serbest bırakılması konusunda uzun bir süredir görüşmelerin devam ettiğini söylediğini bildiren Brunson’ın avukatı, Erdoğan ile görüşmesinde Papaz Brunson’ın durumunun gündeme getirilmesini Başkan Trump’dan rica edilmiş.

Trump ise Türkiye’de geçen sonbahar döneminden beri hapiste tutulan Amerikalı papaz Andrew C. Brunson’ı Erdoğan ile görüşmesinde özgürlüğüne kavuşturacağını taahhüt etti ve kendini bu misyona adadığını Papazın bizzat avukatı ve ailesine söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ